Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Kállai Józsefné 2007-01-24 14:19 [1457]
Üdvözlöm! 10 éve meghalt az édesapám, szüleim közös házából örököltünk hároman 1/6-od 1/6-od részt. Édesanyám és köztem a bátyám között megromlott a viszony. A harmadik testvéremmel tartási szerz?dést kötött, és igy az övé lett a ház 4/6-od része. A tulajdonlapi bejegyzésen özvegyijog szerepel. Minket tulajdonképpen (kitagadott) kizárt az anyai rész örökségböl. Lehet-e ezen változtatni? Ha nem kérhetjük-e az apai rész 1/6-od 1/6-od részének az azonnali kifizetését?

Tisztelt Hölgyem! Mivel az édesanyja és az Ön testvére tartási szerz?dést kötött egymással, így a megfelel? tartás fejében testvére tulajdonába került az édesanyját megillet? házrész. Mindezek alapján Ön és a másik testvére valóban nem örökölhetnek édesanyjuk után (legalábbis ezen ingatlanvagyon tekintetében). A közös tulajdon megszüntetését bármelyik tulajdonostárs kérheti, így els?sorban meg kell egyezniük a testvérrel. Amennyiben nem tudnak egyhangúlag megállapodni, akkor a közös tulajdont a bíróság szünteti meg. A megszüntetést kér?(k)nek pert kell indítania a többi tulajdonostárs ellen, mivel a tulajdonközösség megszüntetésér?l a bíróság csak az összes tulajdonostárs perben állása esetén dönthet. A közös tulajdon megszüntetése esetén a bíróság az alábbi sorrend szerint dönt: amennyiben lehetséges, a közös tulajdont ?ha osztható- természetben megosztja, azonban ha ez nem lehetséges vagy valamennyi tulajdonostárs egyhangúlag tiltakozik ez ellen, megfelel? ellenérték fejében egy vagy több tulajdonostárs tulajdonába adhatja, amennyiben ezen személy beleegyezik e megoldásba. Harmadik módként a közös tulajdon értékesítését rendelheti el és a vételárat osztja el a tulajdonostársak között.

tisztelettel:
Dr. Brezovszki Anikó
drbrezovszkianiko@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer