Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Béres Tibor 2007-06-18 13:34 [3124]
Tisztelt Onlinejogász! 1988-tól éltünk a párommal élettársi kapcsolatban. 1992-ben életjáradéki szerződést kötöttünk, így szereztük a közös lakásunkat, 50-50%-ban lettünk bejegyezve tulajdonosként.1996-tól - a viták miatt - megszűnt a "közös kassza", ez egyébként a párom kérése volt. A lakásrezsit megosztottuk, ezen kívül ki-ki a saját belátása szerint rendelkezett a jövedelmével. 2000-ben vásároltam egy telket 300e forintért. Egyedüli tulajdonosként lettem bejegyezve, a párom nem tartott igényt a telekre, hiszen én, a saját jövedelmemből vásároltam. Az adásvételi szerződés aláírásánál egyébként személyesen jelen volt, én felkínáltam neki, hogy közös névre kerüljön a telek, de Ő nem élt akkor a lehetőséggel, ezt az eladó tenuvallomásával tudom tanusítani. A telket én gondozom. Teljesen megromlott a kapcsolatunk, most a vagyonmegosztásnál igényt tart a telek értékének a felére, mondván, hogy élettársként közös háztartásban éltünk. Feltételezem, hogy nekem kell bizonyítanom ennek az ellenkezőjét, pontosabban azt, hogy a közös lakásunkban éltünk csupán érzelmi alapon. Leginkább a párom ráutaló magatartására tudok hivatkozni: nem tartott igényt a telek vételénél a tulajdonosi jogviszonyra, valamint a családi pótlékot is egyedülállóként igényelte. A közös lakásunkban lévő tulajdonrészemet akarja kivásárolni az értékénél alacsonyabb áron, és a telekkel zsarol. A lakásban él a nagykorú gyermeke, a lakásrezsi felosztásánál azonban ezt nem veszi figyelembe, a felét fizeti annak ellenére, hogy hárman használjuk a villanyt, gázt, vizet, a lakást. A békés elválás helyett a harcot választotta, kérdezem, hogy ilyenkor mit lehet tenni? A "külön kassza" tényét az édesanyám tanuvallomásával tudom bizonyítani. Kérhetem-e, hogy miután hárman lakjuk a lakást, a lakásrezsit is ennek arányában osszuk fel? Válaszát előre is köszönöm! Próbáltam békés megegyezéssel lezárni, sajnos eredménytelenül. Üdvözlettel: B. Tibor

Tisztelt Kérdező! Az élettársi viszony azt jelenti, hogy két személy érzelmi és gazdasági életközösségben él. Tehát ennek csak az egyik oldala az érzelmi, amennyiben közös gazdálkodás nem áll fenn, nem beszélhetünk élettársi viszonyról. Azonban sajnos igen jól látja a helyzetet, ebben az esetben Önnek kell bizonyítania azt, hogy valójában gazdasági közösség nem állt fenn maguk között más 1996 óta, annak ellenére, hogy közös lakásban laknak, hogy közös rezsiszámlájuk van, stb. Ennek egyik bizonyítási módja, hogy tanúkat hallgatnak meg, például az édesanyját, azonban biztos vagyok benne, hogy a volt élettársa is tanúkkal próbálja meg majd igazolni azt, hogy valójában a vagyonközösség maguk között fennállt, és ebben az esetben a bíróság csak mérlegelés alapján hozhat döntést. Ugyanígy mérlegelés alá eshet a telek eladójának vallomása is, azonban őket mindeképp érdemes meghallagtnia, mint ahogy arra is érdemes hivatkoznia, hogy a családi pótlékot a volt élettársa egyedülállóként vette fel, amennyiben a békés megegyezés Önök között nem jön létre. Amennyiben bizonyítani tudja a vagyonközösségük 1996-os megszakadását, úgy alappal követelheti azt is, hogy a rezsiköltséget arányosan, tehát 1/3-2/3-ad arányban osszák meg, ezt akár visszamenőlegesen öt évre is követelheti.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett
dr.bago-ronai.ivett@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer