Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Sagátné Várnai Katalin 2007-11-06 22:44 [3296]
Tisztelt Hölgyem/Uram! A következő kérdéssel fordulok Önhöz: Júl. 27.-én, várandósságom 7. hetében elbocsájtottak a munkahelyemről, ráadásul pár nappal azután, hogy betegállományból visszajöttem (pár napig betegszabadságon voltam, mert nem éreztem jól magam). A papirokat közös megegyezéssel irtuk alá, mondván, hogy különben a munkaügyi hivatalban sem regisztrálnának álláskeresőként (a próbaidőm egyébként már korábban lejárt). Ezzel anyagilag elég rossz helyzetbe kerültem: várandósan nem szivesen alkalmaz már senki és igy meglehetősen kevés gyed-re számithatok. Azt szeretném megtudni, hogy a munkáltatóm minden következmény nélkül hozhat ilyen helyzetbe, vagy élhetek-e valamilyen követeléssel velük szemben. Válaszát előre is nagyon köszönöm! Sagátné Várnai Katalin

Kedves Kérdező! Főszabály szerint a terhes nőfelmondási tilalom alatt áll, vagyis a munkáltató rendes felmondással nem, csak közös megeggyezéssel vagy rendkívüli felmondással küldheti el. Ez a felmondási vélelem akkor is áll, ha ez elbocsátáskor a nőmég nem tudja, hogy terhes, csak később derül ki, hogy valójában már a felmondás közlésének időpontjában terhes volt. Levele szerint 2007. július 27--én írták alá a közös megegyezést. A jogviszony megszüntetése ezen formában nem jogellenes, hiszen Ön is hozzájárult. Amennyiben kényszerrel, fenyegetéssel, megtévesztéssel vették rá az aláírásra, lehetőség van megtámadásra. Azonban ennek nagyon szigorú a határideje, az aláírástól számított 30 nap, illetve a kényszer, fenyegetés megszüntének, a megtévesztés felismerésének napjától számított 30 nap. Kérdés, hogy történt e ilyen és még határidőben van e ? Bíztatni nem tudom, hogy forduljon munkaügyi bírósághoz, hiszen azt tudta, hogy aközös megegyezés aláírásával a jogviszonya megszűnik, tudta, hogy terhes és nehezen tud elhelyezkedni. A bíróság sajnos csak ezeket az objektív tényeket vizsgálja a szubjektív, érzelmi dolgokat nem. Ha nagyon szeretne lépni, akkor csak a közös megegyezést támadhatja meg megtévestésre hivatkozva a z illetékes munkaügyi bíróságon. A keresetben nemcska a megtévesztést kell bizonyítani, hanem azt is, hogy a kereset benyújtáást megelőző30 napon belül jutott tudomására a megtévesztés. Munkavállaló a munkaügyi perben nem fizet illetéket azonban ha elveszíti a pert az ellenfél perköltségét (ügyvédi munkadíjat, ha ügyvéddel jár el)meg kell fizetni, ami apertárgyérték 5 %-ig trejed. Esetében a pertárgyérték 12 havi átlagkereset, hiszen maga a munkavizsonya a vitás.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer