Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Vecsernyes Renata 2007-12-02 19:53 [3343]
Tisztelt Online Jogasz, A kovetkezo csaladi problema miatt szeretnek jogi kerdesben segitseget kapni; Edesapam reszere adtam kolcson (2000 ben) 600.000 ft-ot lakasvasarlas celjara.errol a kolcsonadasrol, mivel csaladon belul tortent, szerzodes nem keszult. Ebben a hazban edesapam 2/20 reszben , testverem 9/20 ad reszben es en 9/20 ad reszben voltunk tulajdonosok. Ez azert alakult igy hogy a kesobbiekban az orokosodesi ado kisebb legyen. 2001 ben adtam kolcson testveremnek 400.000 ft -ot. Ennek fejeben en megkaptam az O reszet 9/20 ad reszt. Igy en lettem tulajdonos a hazban 18/20 ad reszben.(90% ban). Edesapam tulajdona 10%, es a haszonelvezet. Szeretnem visszakapni az 1.000.000 ft -ot, a kamatait, 2000 ota miota a kolcsont edesapamnak odaadtam. Arra lennek kivancsi, milyen jogi lehetosegeim vannak, valamint Onok meg tudjak e mondani konkretan mennyi penzre tarthatok igenyt.Mert edesapam nem hajlando 1.000.000 ft nal tobbet a reszemre kifizetni. Valaszukat elore is koszonom, Vecsernyes Renata

Kedves Kérdező ! Levele szerint szerződés nem készült a pénzösszegek átadásáról, ezért ha jogi útra terelődik a dolog a bizonyítási teher és a bizonyítási nehézség Önt terheli. A nehézséget az adja, hogy be kell bizonyítani, hogy a z összeget nem ajándékba, hanem kölcsönbe adta. A kölcsön jellemzője, hogy csak átmenetileg rendelkezhet a pénzzel a kölcsönbevevő és meghatározott idő lejárta után vissza kell azt fizetni a kölcsönbeadónak. Ezzel szemben az ajándékozásnál a megajándékozottnak nem kell visszatéríteni, visszaadni a pénzt. Önnek bizonyítania kell: - kölcsönről van szó, - mikor járt le a visszafizetési határidő, - mekkora összeget adott át és mikor. Szerződés hiányában - főleg ha a családtagjai mást állítanak- tanúbizonyítással tud élni. A testvérének adott 400.000.-Ft-ot csak tőle tudná visszakérni, az édesapjától nem. Azonban a testvére, az összeg ellenében tulajdoni hányadot adott, így valójában a tulajdoni rész átruházásáról van szó ellenérték fejében és nem kölcsönről. Ezt nem tudja visszakérni. Az édesapjától a 600.000.-Ft követelhető, hiszen ő ellenértéket nem adott. A kamat attól az időponttól jár, mikor a fizetési határidő lejárt, tehát meg kell jelölnie, hogy milyen időpontot határoztak meg a visszafizetésre, lejáratra. Úgy gondolom, hogy békés úton kellene rendezni a helyzetet, és az 1 millió forintot el kell fogadni, hiszen ez több is, mint járna. Amennyiben bűnként nem fizet az édesapja, bírósághoz tud csak fordulni, ahol illetéket kell fizetni (1 millió 6 %-át), az eljárás nagyon hosszadalmas és mivel semmilyen szerződés nem készült bizonyítási nehézségei lesznek, pláne az ajándékozás-kölcsön elhatárolásában.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer