Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Köztisztviselő 2007-12-02 19:30 [3356]
Tisztelt Online Jogász! A munkahelyem (Önkormányzat) fegyelmi eljárást indított ellenem. Időközben megváltoztatták szándékukat, és felszólítottak, hogy keressek munkahelyet, mondjak fel vagy ha nem, hivatalvesztéssel megkapom a fegyelmit. Azonban nekem tanulmányi szerződésem is van. Melyik esetben kell visszafizetni a tandíjat? Jogszerű az, hogy felszólítanak a felmondás beadására? Nem kell arányosnak lennie fegyelmi vétség és a kiszabott büntetés között? Nem volt szándékos a vétségem, és kárt sem okoztam! Ha jól tudom, ha én mondok fel, még munkanélküli segélyt sem kapok. Végkielégités sem jár? Egy köztisztviselő

Kedves Kérdező! Valóban nem jogszerű, hogy a munkáltató azzal fenyegeti, hogyha nem adja be a lemondását, hivatalvesztés fegyelmi büntetéssel elbocsátják. A fegyelmi büntetésnek arányban kell állnia az elkövetett vétséggel. Először egy fegyelmi biztost kell választani, aki nem lehet alacsonyabb besorolású Önnél, majd egy háromtagú fegyelmi bizottságot is fel kell állítani, aki meghozza az érdemi döntést. Ha úgy érzi, hogy nem olyan súlyos a vétsége, hogy a legsúlyosabb büntetést szabnák ki, semmiképpen se mondjon le. A fegyelmi határozatot az illetékes munkaügyi bíróságnál meg lehet támadni keresettel, azonban az új szabályok szerint a keresetnek a végrehajtásra nincs halasztó hatálya tehát ha elbocsátják, a jogviszonya mindenképpen megszűnik. Majd a bíróságtól lehet kérni a visszahelyezést vagy az anyagi jogkövetkezmények alkalmazását. Jól tudja, hogy munkavállalói felmondás, jelen esetben lemondás esetén az álláskeresési támogatást csak 90 nap elteltével lehet folyósítani. Addig annyi lehetősége van, hogy kiíratja magát táppénzre és így a jogviszony megszűnése után még 45 napig ellátásban részesülhet. Lemondás esetén sem felmentési pénz, sem végkielégítés nem jár! A tanulmányi szerződés szabályait nem a Ktv. hanem az Mt. 110-116. §-a tartalmazza, mely értelmében a tandíjat akkor kell visszafizetni: Ha a támogatásban részesülő tanulmányait nem megfelelő eredménnyel folytatja, nem lép a szerződés szerinti időpontban a munkáltatónál munkába, illetőleg a meghatározott időtartamot nem tölti le, vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a munkáltató követelheti a ténylegesen nyújtott támogatásnak megfelelőösszeg megtérítését. Amennyiben a támogatásban részesülő a szerződésben kikötött időtartamnak csak egy részét nem tölti le, megtérítési kötelezettsége ezzel arányos. Ha a fegyelmije nem a tanulmányi szerződéssel kapcsolatos, akkor álláspontom szerint a munkáltató nem követelheti vissza a juttatást, de biztos, hogy próbálkozni fog a visszaköveteléssel. Ebben az esetben hivatkozzon a fent leírtakra.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer