Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Egyedi Sándor 2008-01-07 18:33 [3378]
Tisztelt Online Jogász! 31 lakásos társasház alapító okiratának módosításához írásos közgyűlés volt. A megadott határidőn belül 19-en küldték vissza a szavazólapot, 2 nem és 1 tartózkodással, így az arány 891/1.000 igen, 71/1.000 nem és 38/1.000 tartózkodás. Az SZMSZ kimondja:"az a tulajdonostárs, aki a megadott határidőn belül a határozati javaslatra vonatkozóan nem nyilatkozik tartózkodását igen szavazatnak kell venni." A 4/5 tehát megvan, de az aláírásokkal gond lesz, mert több tulajdonos külföldön él és az is kétséges, hogy azok akik nem küldték vissza a szavazólapot aláírják-e a módosított alapító okiratot. Van-e értelme belekezdeni?

Tisztelt Egyedi Úr! Amennyiben az írásbeli szavazás szövege kellően pontosan fogalmaz és még esetlegesen írásos meghatalmazás is van a tulajdonosoktól az aláírásra vonatkozóan (akár a szavazólap szövegében a közös képviselő részére), akkor lenne értelme a 4/5-ös többség esetén belevágni a módosításba. Az Szmsz-ben lévő hallgatólagos igen kapcsán a földhivatalok gyakorlatát sem lehet biztosra venni, ezért a társasházi törvény szerint mindenképpen az összes tulajdonos 4/5-ös többségének kifejezett írásos hozzájárulását és meghatalmazását javaslom beszerezni mielőtt tovább lépnének.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs
drnyulbalazs@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer