Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

sz i 2008-03-01 11:00 [3455]
Tisztelt Online jogász Egy három lakásból álló osztatlan közös tulajdonban lévő ingatlanom van. Az ingatlan 3/4 része az én tulajdonom ,1/4 része tulajdonos társamé ,akinek a tulajdonrésze holtig tartó haszonélvezettel terhelve van. A problémát az okozza ,hogy a tulajdoni arányok és a területhasználat nincs arányban. jogerős ítélet szerint a tulajdonostárs a tulhasználalt mértékében ( telek garázs ezt használja) kötelezve lett használati díj megfizetésére. A haszonélvező aki a lakást használja ,kötelezve lett a lakás tulhasználat után ,használati díj megfizetésére.Sem a tulajdonos, sem a haszonélvezö többszöri felszólításra sem hajlandó fizetni, és állításuk szerint nincs behajtható jövedelmük sem. Tartozásuk immár kb 1m forint. Mit lehet tenni? Van e rá mód fenti indokokra hivatkozva, hogy a vagyonközösséget megszüntettessem, és a tulajdonostársat kötelezzék tulajdonrészének eladására. Továbbá mit lehet tenni a haszonélvezővel? Ha megszűnik a vagyonközösség ő elveszti e haszonélvezeti jogát? Vagy ha ez nem járható jogilag mit lehet tenni , ha a behajtás szinte lehetetlen, és a tulhasználatot sem lehet megszüntetni ,mivel szerkezetileg a három lakás különálló? Válaszát várva tisztelettel: sz i

Tisztelt Kérdező! Ha jogerős és végrehajtható bírósági ítélet van a kezében, akkor annak végrehajtás útján lehet érvényt szerezni (a helyi bíróságon fogadónapon ezt meg tudja tenni egy ún. végrehajtási lap kitöltésével, a járulékos költségekről is felvilágosítják ekkor). További kérdés azonban, hogy van-e egyáltalán végrehajtható vagyona az adósnak. Mint leírta ez nem valószínűsíthető itt sajnos. Bíróságtól kérhető a tulajdonközösség megszüntetése, azonban ennek sikeréről az eddig keletkezett iratok ismerete nélkül nem tudok biztos választ adni, de még mindig ez tűnik a leggördülékenyebb megoldásnak. A haszonélvező joga nem csorbulhat ebben az esetben sem, tehát a lakáshasználatát is meg kell tartani a bírósági ítéletnek is.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs
drnyulbalazs@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer