Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Szabó Gergely 2008-03-31 12:59 [3587]
Tisztelt Uram/Hölgyem! Nagynéném elhunyt. Örökösei a 2 féltestvére (anyai ágon)gyermekei. Pontosan: édesapám 3 gyermeke, tehát én és 2 testvérem. Bátyám meghalt, emiatt két fia örökli a részét? A másik testvér, tehát nagybátyám után, egy örökbefogadott gyermek maradt.Kérdésem: milyen arányban öröklünk? Négy egyenlő részben, vagy az örökbefogadott gyermek kapja apja részét, ami az örökség fele és mi a másik felén 1/3 részenként osztozunk? Nagynéném XY céggel életjáradékot kötött. Még nem láttuk mely konstrukciót választotta.Bankban van X millió forint, az ingatlan piaci értékének töredéke, kb. 1/3-a. Van-e arra lehetőség, hogy visszavásároljuk a XYcégtől a lakást?Kifizetjük a bankban lévő összeget, és a kb. fél évre folyósított életjáradék és egyéb ktsgek összegét.

Tisztelt Szabó Gergely! Az örökhagyó féltestvérei abban az esetben örökösök, amennyiben az örökhagyónak sem leszármazói, sem házastársa nincs, akik örökölhetnének, és a szülei már nincsenek életben. Ebben az esetben a szülők leszármazói örökölnek, tehát akár a féltestvér is. A kieső - tehát elhunyt szülő - után örörkölnek csak a leszármazók, tehát Önök között nem egyenlő arányban kerül felosztásra a hagyaték, hanem az örökbefogadott gyermek az édesapja 1/2-ed részét, Önök pedig édesapjuk után örökölnek, egymás közt egyenlő arányban felosztva az 1/2-ed részt, tehát az egész hagyaték 1/6-od - 1/6-od részét. Amennyiben elhunyt bátyjának vannak leszármazói, úgy az ő részét ők öröklik, amennyiben nincsenek, és túlélő házastársa sincs, úgy a szülei számítanak törvényes örökösnek, tehát néhai édesapja (aki után Önök örökölnek) és édesanyja. Ammenyiben az életjáradéki szerződéssel az ingatlan tulajdonjogát az örökhagyó a társaságra átruházta, úgy nemigen látok lehetőséget az ingatlan visszaszerzésére. Az életjáradéki szerződés úgynevezett "szerencse-eleme" az, hogy az adott értékű ingatlanért milyen hosszú időn keresztül kell a társaságnak életjáradéskot nyújtania. Általánosságban ez nem kiszámítható, hiszen nem mndható meg előre, hogy az átruházó fél mikor fog elhunyni. Így ezek a szerződések feltűnő értékarányytalanság címén nem támadhatóak, tehát hogy az ingatlan értékének megfelelő életjáradékot a társaság nem nyújtott az örökhagyónak. Amennyiben a szerződés egyéb hiányosságokkal nem rendelkezik- ezt csak a konkrét szerződés rendelkezéseinek ismeretében lehet megmondani - , (és a társasággal nem tudnak adott esetben egyezséget kötni), úgy semmi sem kötelező erő nincs, hogy az ingatlan tulajdonjogát Önök visszakapják.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett
dr.bago-ronai.ivett@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer