Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Slezák Emília 2008-04-23 11:27 [3600]
Kedves Online Jogász! A következő az alaphelyzet: Édesanyámmal kettesben a nagyszülői lakásban nőttem fel (40 éve). Férjhezmenetelemkor elköltöztem és később ő is férjhez ment újra. 1992-ben a férjével kettőjük nevére közösen, 50-50%-ban vették meg a tanácstól a lakást és azonnal kötöttek egy közös öröklési és életjáradéki szerződést az én javamra, mely szerint egy szimbolikus összeggel én életük végéig támogatom őket, ennek fejében és akaratuk szerint ők haláluk után engem tesznek meg az öröklakás egyedüli örökösének. Ez a szerződés tudtommal szabályosan, Dr.Lénárd Péter ügyvédi irodájában, tanuk előtt, 6 eredeti példányban köttetett meg és azóta is érvényben van, mint mindkettőjük közös végrendelete. Ennek ellenére, mivel édesanyám férjének is van az előző házasságából három gyermeke és ő a lakás 50%-nak a tulajdonosa, felmerült bennem, hogy az ő gyerekei által nem megtámadható-e ez a végakarat, hivatkozva a köteles részre. Egyéb örökölni való tudtommal nincs, legfeljebb egy 20 éves autó a mostohaapám nevén. Továbbá kérdésem, hogy ha édesanyám menne el először, akkor az ő fele tulajdonánk a felét a férje örökölné-e. Az az érzésem, hogy ha ő lenne 3/4 részben a lakás tulajdonosa, a gyerekei aligha mondanának le a javamra per nélkül. Szeretnék megnyugtató választ kapni, hogy a nagyszüleim lakása, a gyerekkorom otthona megmarad nekem, ill. az én lemenőimnek a tulajdonosok nem várt halálát követően. Elég ehhez a birtokomban lévő Öröklési és életjáradéki szerződés akkor is, ha a tulajoknak összesen 4 leszármozattjuk van? Ha nem, mi a teendőm még életükben és annak mennyi az anyagi következménye. Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel, Slezák Emília

Kedves Kérdező! Az örökhagyókkal kötött öröklési szerződés kizárja a mostohaapa gyermekeinek kötelesrész iránti igényét, így ettől nem kell tartania. Az édesanyja fele tulajdonának a felét a férje csak akkor örökölné, ha nem lenne leszármazó, de mivel Ön az, így az édesanyja része teljes egészében Önt fogja illetni. Esetleg célszerűnek látom felkeresni a korábbi szerződést készítő kollégát és egy újabb okiratban megerősíteni a szándékot, vagy kifejezetten tartási, vagy életjáradéki szerződést kötni, amely által az ingatlan már a szerződéskötést követően az Ön nevére kerül.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs
drnyulbalazs@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer