Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Horváth Katalin 2008-09-27 15:57 [4084]
Tiztelt Online Jogász! Hugom, Horváth Anna gondnoka vagyok. Az ő nevén lévő lakást bérbeadtam. A bérlő már 2 éve nem fizet, az inflációt figyelembevéve kb. 2 millió Ft adóssága van. A bérlő egy cég, amelyet adószámát idén töröltek a cégnyilvántartásból. Egyrészt szeretném a beltagot a bérleti díj megfizetésére késztetni, másrészt a fenti lakásból kitenni. Persze, a legnagyobb baj az, hogy a berlő a lányom és a vejem cége, valamint az, hogy nincs a lakáshoz és a házhoz kulcsom. Az első felszólító levelem (ami a bérleménybe, tatai postafiókjukra, valamint a telephelyre ment, mind visszajött). Mit tudok tenni, hogy a lakás felszabaduljon, esetleg a pénz (vagy egy része) visszajöjjön?

Tisztelt Kérdező! Feltételezem, hogy határozatlan bérleti szerződést kötött a bérlővel. Nem tudom a korábbi leveleiben pontosan mire szólította fel a bérlőt, a törvény a bérleti szerződésnek a bérbeadó részéről történő felmondása esetén az alábbi feltételeket támasztja; ha a bérlő a bérfizetésre megállapított időpontig nem fizeti meg a lakbért, a bérbeadó köteles a bérlőt - a következményekre figyelmeztetéssel - a teljesítésre írásban felszólítani. Amennyiben a bérlő a felszólításnak nyolc napon belül nem tesz eleget, a bérbeadó további nyolc napon belül írásban felmondással élhet. A felmondás az elmulasztott határnapot követő hónap utolsó napjára szólhat. A felmondási idő nem lehet rövidebb tizenöt napnál. Első lépésként tehát a fentieknek megfelelően a bérleti szerződést meg kell szüntetnie, mindenképpen érdemes a leveleit tértivevénnyel elküldeni. Amennyiben a bérlő a szerződés megszűnése után nem költözik ki birtokvédelmet kérhet elsődlegesen a jegyzőtől, de a gyakorlat azt mutatja, hogy érdemes rögtön a bírósághoz fordulni, mert a jegyző sokszor elutasítja az ügyet azzal, hogy a birtokláshoz való jogosultság is vitás. Az elmaradt lakbért szintén a bíróság előtt érvényesítheti, azzal hogy amennyiben a cég nem képes azt megfizetni a beltag a kötelezettségért saját vagyonával felel.

tisztelettel:
Dr. Mohay Ákos
mohayakos@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer