Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Ilona 2009-02-10 09:04 [4846]
T. Online jogász! A 4212 sz. válaszuk nem nyugtatott meg. Mi az adós lefoglalható vagyontárgya? A Ptk szerint: "A közös háztartásban élők vagyoni viszonyai a Ptk. 578/G. § (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.512 513 (2) Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is. " Esetemben mi számít "közös háztartásnak"? és lányom ingó tulajdont szerez azzal hogy ide van bejelentve? És nekem kell majd bizonygatnom hogy milyen ingóság az enyém és milyen arányban? Előfordulhat hogy az én ingóságaimat foglalják le?? Köszönettel várom válaszukat!

Tisztelt Kérdező! A Ptk.hivatkozott paragrafusai szerinti az Önök esetében közös tulajdon nem jött létre hiszen nem valósult meg az "együttélés alatti" közös szerzés, ennek megfelelően nem vezethető végrehajtás az Ön tulajdonára. A törvény kimondja ugyanis, hogy lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van. Elképzelhető, hogy a végrehajtó az Ön tulajdonában álló ingóságot foglal le mert valószínűsíti, hogy az a lányának tulajdonában áll, ekkor azonban Ön végrehajtási igényperrel élhet a végrehajtó jogosulatlan intézkedése ellen. A foglalásról a végrehajtó jegyzőkönyvet készít. A jegyzőkönyvben meg kel határoznia a foglalás időpontját, helyét, valamint azt is, hogy esetleg ki tart igényt a lefoglalt vagyontárgyra – kinek a tulajdona, ha a helyszínen azt hitelt érdemlően nem tudták bizonyítani (természetesen ha tudták arra nem foganatosítható végrehajtás). Ha olyan vagyon tárgyat foglalt le a végrehajtó mely nem az adós tulajdona és ezt a helyszínen már jelezték, és a végrehajtó – mivel köteles – jegyzőkönyvbe vette – akkor a "tulajdonost" is postai úton értesíti a foglalás tényéről és arról, hogy a tulajdonos igénypert indíthat. A törvény szerint az, aki a lefoglalt vagyontárgyra tulajdonjoga vagy más olyan joga alapján tart igényt, amely a végrehajtás során történő értékesítésnek akadálya, a vagyontárgynak a foglalás alóli feloldása iránt végrehajtási igénypert (a továbbiakban: igénypert) indíthat a végrehajtást kérő ellen. Az igényperben Önnek kell bizonyítania, hogy a lefoglalt ingóságok az Ön tulajdonában állnak. A fent leírt eset akkor fordulhat elő különösen, ha olyan nagyobb értékű ingóság (pl. drágakő, festmény) van a lakásban, amelyről esetleg feltételezhető, hogy a lánya tulajdona.

tisztelettel:
Dr. Mohay Ákos
mohayakos@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer