Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Szigetvári Árpád 2009-03-08 20:17 [4886]
Tisztelt Hölgyem/Uram! 2008. nyaráig egy konferenciaszervező cégnél dolgoztam, feladatköröm: szponzorációs menedzser. A rendezvényekhez kellett szponzorokat, hirdetőket felkutatnom. Nagyobb rendezvényeknél, ahol több szponzor is szerepelt - a cégvezetés szóban történt engedélyével - fotókat készítettem saját készülékemmel. A képeket arra használtam, hogy power point prezentációs anyagot készítettem, amit a rendezvény után elküldtem a szponzornak (képes beszámoló a rendezvényről). Ez saját magam találtam ki, nem kérte a cég (sem szóban, sem írásban), a fotózás tevékenységét a munkaszerződésem sem tartalmazta, pénzt, fizetést ezért külön nem kaptam. Felmondásomkor a képeket a számítógépem winchesterén hagytam. 2009. február közepén megújult a volt cégem honlapja, új "Fotógaléria" menü került fel, jelenleg 23 képpel. Ebből 13 képet én készítettem. A felvételek eredetiségét tanukkal tudom igazolni. Arra, hogy a képeimet feltegyék sem írásban, sem szóban nem kértek engedélyt. A kérdésem az lenne, hogy kinek a tulajdonában vannak a képek? Jogszerű, hogy beleegyezésem nélkül használják-e a képeket? Van-e ilyen esetben szerzői jog. Ha nem jogszerű, tudok-e ezért pénzt kérni, vagy csak azt, hogy vegyék le a képeket? Érdemes-e fizetési meghagyást indítan, tudok-e pénzt kisajtolni a képekért? Üdvözlettel, Szigetvári Árpád

Tisztelt Kérdező! Amennyiben a prezentációhoz készült fotók nem munkaviszonyból származó kötelesség teljesítéséből származnak, a szerzői jogokról rendelkező 1999. évi LXXVI. tv. (2) bekezdése szerinti fotóművészeti alkotásnak minősülhetnek, és szerzői jogi védelem alatt állhatnak. Ebben az esetben a képek felhasználásához felhasználói szerződés lenne szükséges, melyet a törvény szerint írásba is kellene foglalni, és a szerzőt a képek után, e szerződés alapján díjazás illetné meg. Miután szerződés nem készült, követelheti a képek levételét a cég honlapjáról, és kártárítési igénnyel is élhet, ami alapvetően nem vagyoni kártérítést jelent. Az említett törvény szerint, amennyiben a felek között nem jön létre megállapodás, úgy egyeztető testülethez fordulhatnak, melynek tagjai szerzői jogi szakértők. Igénye érvényesítéséhez végső soron keresettel is élhet, de e megoldást csak abban az esetben javaslom, ha a cég vezetésével nem tudnak megállapodni.

tisztelettel:
Dr. Lóczi Boglárka
drlocziboglarka@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer