Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Komáromi Erzsébet 2009-03-13 21:55 [4895]
Tisztelt Jogász Hölgy/Úr! Vettem egy kisebb értékű házat 3 évvel ezelött a testvéremnek, a tulajdon jog az én nevemen van, de nem lakom ott, nem is vagyok oda be jelentkezve, a testvérem viszont holtig tartó haszonélvezeti joggal rendelkezik. Az adás vételi szerződésbe bele van foglalva, hogy minden, a házzal járó költség Öt terheli, a közüzemi számlák is. Sajnos megbíztam benne és most derült ki, hogy a villanyórát nem iratta át, és 3 éve nem fízetett egyfillért sem, ugyanis ez a ház lakatlan volt hosszú évekig, és ez miatt nem derült még ki, hogy itt fogyasztás van. Azt szeretném megtudni, hogy engem érhet-e valami kár, illetve az áramszolgáltató rá terhelheti-e az ingatlanra az áramdij tartózást? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel Komáromi Erzsébet

Kedves Kérdező! A szolgáltató első körben a tulajdonoson fogja megkísérelni behajtani a tartozást, ha ez nem vezet sikerre, akkor a bírósági út után a végrehajtási szakaszban a jövedelemből, ingóságokból való végrehajtást követően van módja az ingatlan megterhelésére. Amennyiben az adásvételi szerződésből egyértelműen kiderül, hogy a díjakat a haszonélvező köteles fizetni, akkor célszerű ezt a szolgáltató tudomására hozni, így esetleg közvetlenül tőle fogják követelni. Ha nincs benne a szerződésben, hogy a mérőórákat a haszonélvező köteles kifejezetten a saját nevére íratni, akkor az előbb vázoltakra kevés esély van, de egy próbát megér. Ha az adásvételi szerződésben foglaltakkal a szolgáltató nem elégszik meg, akkor ugyan Ön nagy eséllyel tudja majd később a haszonélvezőt perelni a díjak megtérítésére, azonban azokat Önnek előbb meg kell fizetnie a haszonélvező helyett és ezt az összeget csak később láthatja. Ha nem sikerül rábírni a szolgáltatót, hogy a díjakat közvetlenül a haszonélvezőtől követelje, akkor célszerű akár méltányossági alapon részletfizetést kérni a szolgáltatótól, mivel a bírósági és végrehjtási szakaszban az Önt terhelő költségek nagymértékben emelkedni fognak.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer