Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Czuczor János 2009-03-24 23:34 [4912]
Tisztelt Ügyvéd Nő! Negyvenhat éve házas vagyok, a feleségem notórius kölcsönkéregető, magánszemélytől Banktól egyeránt.A kölcsönökből háztartásunkba bizonyíthatóan egy fillér nem került. .Valószínüleg adóság spirálba keveredett. Ebböl kifolyólag 20 éve külön kasszán vagyunk. Annak ellenére,hogy semmit nem hajlandó közölni velem adósságairól,többször segítettem rajta. Most még a kisnyugdíjamból betegségemre félretett /eldugott/ pénzem is eltűnt. Tiszteletteljes kérdésem az lenne. Esetleges Bírósági végrehajtás esetén engem ez menyire érint. Köszönettel: Czuczor János

Tisztelt Kérdező! A házasság fennállása alatt szerzett vagyon a családjogi törvény értelmében közös vagyonnak minősül, kivéve, ha a felek kötöttek házassági vagyonjogi szerződést, amelyben meghatározták a közös-, illetve külön vagyonba tartozó vagyontárgyak körét. Az a tény, hogy külön kasszán vannak 20 éve, sajnos a jogi megítélésen nem változtat, hacsak nem rögzítették szerződésben. Vagyonjogi szerződés nem csak a házasság megkötésekor, hanem bármely más időpontban is köthető, így rendezhetik pénzügyi helyzetüket jogilag is. A közös vagyon ebben az értelemben végrehajtás tárgya lehet, ha a végrehajtást el kívánja kerülni, javaslom, hogy a feleségével kössönek megállapodást a vagyonra vonatkozóan.

tisztelettel:
Dr. Lóczi Boglárka



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer