Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

OSZVALDNÉ KARPETA VERONIKA 2009-06-13 20:52 [4987]
Tisztelt online Jogász! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni: Egy munkavállaló egy újságkihordó cégnél 4 órás munkaviszonyban dolgozik. Munkaideje: 3:30-tól 7:30-ig tart. Mindig ugyan ebben az időben dolgozik, nincs több műszak, nincs túlóra. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e neki bármiféle pótlékot fizetni, a hajnali kezdés miatt. Kell-e részére 20 perc étkezési időt biztosítani? A Munka Törvénykönyvének 146.paragrafusát megpróbáltuk értelmezni ezügyben, de sajnos nem jutottunk túl sokra, így kérem, hogy ne a törvény szövegét írják meg, hanem hétköznapi nyelven kérnék segítséget a fenti kérdésekre. Köszönöm szépen a segítségüket! További szép napot kívánva: Veronika

Kedves Kérdező ! A munkavállaló részmunkaidőben dolgozik, ez azonban az Mt. szabályainak az alkalmazását nem befolyásolja, ugyanazok a jogok illetik, kötelezettségek terhelik mint a teljes munkaidős munkavállalót. Nem váltásos műszakban dolgozik, így éjszakai műszakpótlék nem jár, azonban az éjszakai munkavégzés miatt jár pótlék, mégpedig éjszakai pótlék. Az Mt. 146. § (1) bekezdése tartalmazza, hogy éjszakai munkavégzés esetén [117. § (1) bekezdés d) pont] a munkavállalót tizenöt százalékos bérpótlék is megilleti. A 117. § (1) bek. d) pont definiálja az éjszakai munkát, eszerint éjszakai munka a 22 és a 6 óra közötti időszakban teljesített munkavégzés. A munkavállalójuk esetében azt jelenti, hogy a 3.30tól 6 óráig terjedő időre, vagyis 2 óra 30 percre, minden munkanapra számfejteni kell a személyi alapbérén felül 15 % pótlékot. ( Az órabére alapján: pl. 600.-Ft/óra x 1.15 x 2,5 x ). A munkaközi szünet kapcsán az Mt. az alábbit tartalmazza: 122. § Ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a rendkívüli munkavégzés időtartama a hat órát meghaladja, valamint minden további három óra munkavégzés után a munkavállaló részére - a munkavégzés megszakításával - legalább húsz perc, legfeljebb egy óra egybefüggő munkaközi szünetet kell biztosítani. Amennyiben a napi munkaidő alatt a munkavállaló többször jogosult munkaközi szünetre, ezek együttes időtartama az egy órát nem haladhatja meg. Ezek szerint 4 óra munkavégzéskor nem jár 20 perces munkaközi szünet.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer