Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Gáll György 2009-07-24 10:41 [5036]
Tisztelt Tanácsadó! Én karbantartóként 20 éve dolgozok egy szállodába és a munkáltatóm a minap azt a kérdést szegezte nekem hogy, kiszervezés esetén a végkielégítést avagy a kiszervezést választanám.Az új cégről semmit sem tudunk, még nem keresett meg minket semmiféle ajánlattal.Határidőt kérve elodáztam a választ, kérve hogy legalább valami infót kapjak ez új cégről. Azt mondta hogyha az új cég kedvezőtlen ajánlatot tesz akkor a végkielégítést választom. erre azt a választ kaptam hogy 2 napon belül döntsek , mert ha nem akkor jogutódlással kiszerveznek, de ebben az esetben nem kapok végkielégítést ha nem fogadom el akkor se.Utána olvasta az Mt.-ben és sajnos azt kell látnom hogy van némi igazuk a törvény szerint, de én a jogutódlás feltételeit sehol sem találtam. A jelenlegi és a jövendő munkáltatóm nincs tulajdonosi kapcsolatban semmilyen szinten. Az új munkáltató a szálloda üzemeltetését szeretné átvenni. A kérdésem hogy megtehetik e azt hogy a beleegyezésem nélkül a fejem fölött kiszerveznek. Ha igen akkor ugye ugrott 20 év munkaviszony, mivel csak 1 évet garantál a "jogutód".Ha nem akkor meg mit tegyek?Egyáltalán jogos e 3-4 hónappal előtte ilyen nyilatkozatra kötelezni minket amin aztán nem lehet változtatni? A válaszát előre is köszönöm!

Kedves Kérdező ! A munkáltatói jogutódláshoz a munkavállalók hozzájárulását nem kell kérni, a munkáltatót csak tájékoztatási kötelezettség valamint munkaszerződés módosítási kötelezettség terheli (munkáltató változása miatt). Alapesetben úgy néz ki, hogy csak a „cégtáblát festik át”, más lesz a munkáltató, minden marad a régiben. Mivel a munkáltató változik, szerződést kell módosítani, ami közös akarattal történhet, így a munkavállaló dönthet úgy, hogy az új munkáltatónál nem kíván tovább dolgozni. Ekkor a munkáltatónak rendes felmondással meg kell szűntetnie a jogviszonyát, jár felmondási idő és ha megvan a 3 év végkielégítés. Nem igaz, hogy csak végkielégítés jár, ez az az eset, amikor a sima munkajogos munkavállaló közszférába kerül át, ha az Mt. hatálya alá tartozó munkáltató az átvevő, nemcsak végkielégítés jár felmondáskor ! Továbbá főszabály, hogy a jogelődnél töltött időt, Ön esetében a 20 évet, úgy kell számítani, mintha azt az új munkáltatónál töltötte volna, az nem veszik el, mind a felmondási időnél, mind a végkielégítésnél figyelembe kell venni, ha az új munkáltató szűnteti majd meg a jogviszonyát. Jogszabályellenes, hogy csak 1 évet akar az új munkáltató számításba venni. Ha nem kényszerrel, fenyegetéssel veszik rá a nyilatkozatra, jogszerűen lehet nyilatkoztatni, sőt az Mt. alapján nyilatkoztatni is kell a munkavállalót. Ha túl korainak érzi, mondja a munkáltatónak, hogy még nem tud hogy dönteni amíg nem látja milyen feltételekkel vennék át. Azt kell mérlegelni, hogy van e másik állás amit szívesebben töltene be, itt nem járul hozzá a továbbalkalmazáshoz és felveszi a járandóságokat, vagy marad és ha talál más munkát akkor felmond, ekkor azonban nem jár felmondási járandóság, hisz Ön mondott fel.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer