Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Képviselő 2009-08-10 23:14 [5056]
Önkkormányzati képviselőként meg szerettem volna nézni a Társulási Tanács zárt üléséről készült jegyzőkönyvet, ahol az igazgatóválasztásról döntöttek -az önkormányzatok képviselői- a polgármesterek. A Társulási Tanács a K. társulás döntéshozó szerve. A közoktatási társulást 11 önkormányzat képvielő- testülete hozte létre. Ez a 11 önkormányzat tartja fenn a H.J. intézményt. Ennek az intézménynek az írányító szerve a gesztor önkormányzat képviselő-testülete. Ennek a képviselő -testületnek magam is tagja vagyok. A jegyző kérésemet elutasította, mondván zárt ülés jegyzőkönyvébe csak az érintettek tekinthetnek bele,mert e tekintetben az önkormányzati törvényt alkalmazzák. Kérdésem az ,hogy jogszerűen tagadják-e meg kérésemet ? Mint képviselő nem nézhetem meg a jegyzőkönyvet, aki talán több jogosítvánnyal rendelkezik ilyen esetekben mint egy "egyszerű" választópolgár? Ráadásul a polgármesternek egy testületi határozat szerint kellett képviselnie önkormányzatunkat e választáskor. Ezt mi alapján tudnánk ellenőrizni, ha nem mutatják meg a jegyzőknyvet ?

Kedves Kérdező ! Az Ötv. 12. § (4) bekezdés a) pontja értelmében a zárt ülést jogszerűen rendelték el, ugyanis a képviselő-testület zárt ülést tart választás, kinevezés, felmentés, vezetői megbízatás adása, illetőleg visszavonása, fegyelmi eljárás megindítása, fegyelmi büntetés kiszabása és állásfoglalást igénylő személyi ügy tárgyalásakor, ha az érintett a nyilvános tárgyalásba nem egyezik bele; továbbá önkormányzati, hatósági, összeférhetetlenségi és kitüntetési ügy, valamint vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás tárgyalásakor. Igazgató kinevezése, megválasztásá volt a napirendi pont, így ez az a) pont alkalmazható volt. Az Ötv. 19. § (2) bekezdése sorolja fel a települési képviselő jogait, kötelezettségeit, többek közt azt, hogy részt vehet a képviselő-testület döntéseinek előkészítésében, végrehajtásuk szervezésében és ellenőrzésében, továbbá azt hogy a képviselő-testület ülésén a polgármestertől (alpolgármestertől), a jegyzőtől, a bizottság elnökétől önkormányzati ügyekben felvilágosítást kérhet, amelyre az ülésen - vagy legkésőbb tizenöt napon belül írásban - érdemi választ kell adni. Az igazgatót a Társulási Tanács, a polgármesterek választották meg, aminek Ön nem tagja, az ülésen való részvételre jogosítványa nem volt. A zárt ülésről készült jegyzőkönyvbe ugyanolyan szabály alapján tekinthet bele mint a választópolgár, mivel a törvény többletjogosítványt nem ad. Akkor tekinthetne bele vagy vehetett volna részt a döntéshozatalba ha a képviselő-testület hatáskörébe tartozna a döntés. Betekintésre véleményem szerint joga nincs, de a fentebb idézett jogszabályi szöveg alapján a képviselő-testület ülésén felvilágosítást kérhet az ülésről, a jegyzőkönyv tartalmáról, illetve kérheti, hogy a polgármestert, hogy a testületi határozatot mutassa be, melyen a képviseleti joga alapult, ezt már nem lehet zártan kezelni.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer