Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Mihály Nándorné 2009-08-30 08:46 [5069]
Tisztelt jogász fórum! A kérdésem a következő: társasházak esetében a közgyűlés határozataira van-e valami ésszerű korlát. Konkrétan arra gondolok, hogy lehet-e olyan határozatot hoznia a közgyűlésnek, amellyel súlyos anyagi hátrányba kerülne több tulajdonos. A közös képviselő szerint a közgyűlés határozata mindenkire kötelező, még akkor is ha a fent említett súlyos anyagi problémák megoldhatatlan feladat elé állítanának néhány kisnyugdíjas tulajdonost. Konkrétan arról van szó hogy a panelprogramra nevezett ház még 2006-ban. Jelenleg ott tart a dolog, hogy a kivitelezés fázisába kerülne , igaz a lakás méretének megfelelően az önrész lehet 700.000-1.000.000 forint, amely kifizetése egyes tulajdonosoknál krízishelyzetet idézne elő. Tehát a kérdésem az lenne lehet-e ilyen határozatot hozni? Ha igen akkor olyat is lehet hogy xy ugorjon holnap a kútba. Hol az ésszerűség határa??Tisztelettel: Mihály Nándorné

Kedves Kérdező! A társasház saját "házi demokráciáján" belül sajnos mód van olyan döntések meghozatalára is, amelyek kedvezőtlenül érinthetik a tulajdonosokat. Ezek a döntések, főleg az Ön által írt házfelújítás azonban nem egyérteleműen sorolható a "csak rossz" kategóriába, mivel a ráfordítással nő a tulajdonuk értéke is, az önrészt is általában részletekben kell fizetni több évre elosztva. Ha ennek ellenére nem vállalható a fizetés, akkor a társasházakról szóló törvény 42. § (1) bekezdésére való hivatkozással - a kisebbség jogos érdekeinek lényeges sérelme - bármely tulajdonostárs keresettel kérheti a bíróságtól a határozat érvénytelenségének megállapítását a határozat meghozatalától számított hatvan napon belül. A határidő elmulasztása azonban jogvesztéssel jár, így e határidő után már a határozat megtámadására nincs mód. A kereset a határozat végrehajtását önmagában nem gátolja, a bíróság azonban a végrehajtást indokolt esetben felfüggesztheti.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer