Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Ferenc 2010-01-11 22:17 [5206]
Tisztelt Tanácsadó! Egy öreg házat szeretnénk eladni 2.500.000 Ft áron. A vevő a 70 százalékot tud (szeretné?) most kifizetni készpénzben. Ez 1.750.000 Ft. Fizetési garancia a mai világban a legjobb szándék mellett is bizonytalan. Közös megegyezéssel köthető olyan szerződés, hogy a maradék pénz kifizetésére 3 éven belül kerüljön sor, különben a tulajdonjog visszaszáll az eladókra? A szerződés szerint a Földhivatalban a tulajdoni lapra olyan bejegyzés kerülne, hogy nem adható el, mert az eladónak haszonélvezete van a teljes kifizetésig? Másik lehetőségként elképzelhető, hogy ez az összeg előleg, amit az ügyvéd bírói letétbe helyez? Egy letéti számlára kellene utalni a vevőnek a maradék összeget időarányosan 3 év alatt. A 3 év alatt kötelezettséget vállal a tulajdonnal járó költségek fizetésére: villany, víz, gáz, … Ha az előző elképzelések nem jogszerűek, akkor milyen más lehetőségünk van? Segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: Ferenc

Tisztelt Kérdező! Az Ön által elsőként vázolt megoldást javaslom a házeladás lebonyolításához, amennyiben az Önök vevője nem tudja 3 évnél előbb kifizetni a teljes vételárat. A bírói letét feleslegesen bonyolítaná az ügyletet és igazából nem is ilyen célokra jött létre, helyette az ügyvédi letét működik a gyakorlatban. A szerződéssel a földhivatalban a tulajdonjog fenntartással történt eladás tényének feljegyzése mellett (ezzel nem adják át a tulajdonjogot) mód van annak kikötésére, hogy a bejegyzést a hivatal a Felek további nyilatkozata nélkül törölje 3 év múlva (naptári dátum kikötésével). Mód van arra is az Önök nagyobb biztonságának érdekében, hogy egy közös eljárás megszüntetése iránti kérelmet helyezzenek ügyvédi letétbe, azonban a hosszú idő miatt csak remélni lehet, hogy nem változnak a jogszabályok az okiratok formai kellékeire vonatkozóan és az irat majd 3 év múlva is felhasználható lesz. A Vevők a teljes vételár megfizetéséig nem célszerű, hogy tulajdonjogot kapjanak, így a haszonélvezettel együtt kevés a valószínűsége, hogy tovább tudnák adni az ingatlant, erre külön bejegyzés nem szükséges. A birtokbaadás történhet a szerződéskötéskor, a szerződésben azonban rögzítsék, hogy a Vevők az ingatlan terheit innentől viselni kötelesek. A teljes vételár 3 év alatti kifizetését a fentiek ellenére sem javaslom, praktikus lenne a Vevőnek esetleg hitelt felvenni, vagy máshonnan forrást találni, hogy ne Önök viseljék az esetleges nemfizetés kockázatát. Az adásvételi szerződés elkészítéséhez ügyvéd szükséges, aki részletesen köteles tájékoztatni Önöket az ügyletről és a lehetőségekről a fentieken túl is.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer