Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Tina 2010-01-19 23:32 [5215]
Tisztelt Tanácsadó! Az alábbi két kérdéssel fordulok Önökhöz! Egy önkormányzatnál dolgozó köztisztviselő foglalkoztatású dolgozónál a jubileumi jutalmába, illetve a besorolásába figyelmebe kell-e venni, beleszámít-e, illetve hogyan ha 1978.09-1981.07-ig főiskolai hallgató (nappali tagozatos tanulmányokat folytatott) a budapesti államigazgatási főiskolán. (197707.01-1978.08.25-ig adminisztrátorként dolgozott eg községi tanácsnál, 1981.09.01-től előadó-gyakornokként egy másik városi tanácsnál) A két időpont között végezte a főiskolát. - A másik kérdés szintén önkormányzatnál dolgozó köztisztviselő besorolásánál, illetve jubileumi jutalmánál figyelembe vehető-e az alábbi jogviszony: 1985.09.02-1985.12.31-ig (4 hónapig) egy Zománcárúgyárnál dolgozott gyors és gépíróként majd utána 1986.01.01-1987.09.30-ig Rendőr-Főkapitányságon doglozott BM polgári alkalmazottként

Kedves Kérdező ! A köztisztviselő a közszolgálati jogviszonyban töltött idő után jogosult jubileumi jutalomra. A jubileumi jutalomra jogosító idő megállapításánál a 72. § (1)-(2) bekezdése az irányadó azzal, hogy a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban, illetőleg 1992. július 1-je után munkaviszonyban töltött időt figyelmen kívül kell hagyni. A 72. § (1)-(2)-(3) bekezdése értelmében, ami a besorolásnál és a jubileumi jutalomnál is irányadó: (1) A köztisztviselő besorolásánál (23. §) a munkaviszonyban, állami vezetői szolgálati jogviszonyban, közszolgálati, közalkalmazotti jogviszonyban, bírósági szolgálati, igazságügyi alkalmazotti szolgálati, illetve munkaviszonyban, ügyészségi, hivatásos (szerződéses) szolgálati jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban töltött időt kell alapul venni azzal, hogy a munkavégzési kötelezettséggel nem járó, megszakítás nélkül hat hónapot meghaladó időtartamból hat hónapot kell beszámítani. A sor- és tartalékos katonai, valamint a polgári szolgálat, a 14 éven aluli gyermek ápolására, gondozására, illetve a tartós külszolgálatot teljesítő dolgozó házastársa által igénybe vett fizetés nélküli szabadság teljes időtartamát figyelembe kell venni. (2) Az (1) bekezdés alkalmazása szempontjából az 1992. július 1-jét megelőzően munkaviszonyban töltött időként jogszabály alapján elismert időtartamból - tekintet nélkül arra, hogy annak ideje alatt munkavégzésre irányuló jogviszony fennállt-e vagy ilyen jogviszony fennállása esetén érvényesült-e munkavégzési kötelezettség - hat hónapot be kell számítani. (3) E törvény alkalmazása során munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonynak tekintendő különösen a bedolgozói munkaviszony és a munkavégzési kötelezettséget magában foglaló szövetkezeti tagsági viszony, a szakcsoporti tagsági viszony, a vállalkozási és megbízási szerződésen alapuló, valamint a személyes közreműködéssel járó gazdasági és polgári jogi társasági, ügyvédi és az egyéni vállalkozói tevékenység. 1.A fentiek alapján a főiskolai éveket nem kell figyelembe venni a besorolásnál, jutalomnál, hiszen alkalmazásban nem állt, munkaviszonya nem volt. 2. Mind a két jogviszonyt figyelembe kell venni mind a besorolásnál, mind a jutalomnál azzal, hogy nem a teljes időt, hanem 6-6 hónapot, összesen 1 évet lehet elismerni.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer