Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

HaJóNé 2010-02-03 23:24 [5237]
Tisztelt Ügyvéd Nő/Úr Az elmúlt évben elhunyt fiam korábban lakótelepi öröklakásába befogadott egy 3 fős családot. (nagykorúak!) Írásos megállapodás sem született! A lakáshasználók immár negyedik hónapja egyetlen forintot sem fizetnek, még a kb.45000 Ft rezsiből sem. Fiamnak nincs leszármazottja, így(valószínű) én LESZEK az örököse. Még nincs hagyatéki tárgyalás. Jelenleg azonban az Önkorm.jegyzője szerint nem én vagyok a tulajdonos, hanem a (jogtalan) lakáshasználók vannak birtokon belül, tehát arra nincs jogosítványa,hogy "kitegye", arra viszont van, hogy hatóságilag visszahelyezze , ha én kilakoltatnám őket.A szolgáltatók(víz,gáz,villany,fűtőmű) telefonon történt megkeresésemre azt a választ adták, hogy a szolgáltatást megszüntetni nem tudják.A gáz és villanyszolgáltatók szerint nemfizetés esetén 90 nap múlva megszüntetik a szolgáltatást. Megjegyzem, hogy fiammal e lakásban nem laktam,továbbá mint várhatóan jogszerű örökös tértivevényes levélben a lakáshasználatot decemberben azonnali hatállyal felmondtam. Kérdésem: mit tehetek jogszerűen? Fennáll-e annak a veszélye, hogy az öröklés után erre az időszakra vonatkozóan anyagilag nekem kell helyt- állni, vagy, hogy az örökséget terhelten adják át részemre?Mit tehetek a nyilvánvaló további károkozás megszüntetése érdekében, amíg nem vagyok tulajdonos és nem veszek igénybe semmilyen szolgáltatást?

Kedves Kérdező! Ha hagyatéki eljárás nem zárul le rövid időn belül akkor javaslom, hogy elsőként a hagyatéki eljárást lefolytató közjegyzőtől szerezzen be ún. öröklési bizonyítványt, hogy Ön az egyetlen várható örökös. A közjegyző személyéről az elhunyt lakóhelye szerinti Önkormányzat adócsoportja (akik az öröklésről az adó és értékbizonyítványt készítik) tud felvilágosítást adni, ha már megküldték neki az iratokat. Esetleg ezen irat bortikában a jegyzői birtokvédelmi eljárást meg lehet indítani, amely mindeképpen az elsődleges eszköz lenne. A hagyatéki eljárában a lakás rezsiterhei nem fognak feltétlenül megjelenni, azonban ezek kifizetésével számolni kell természetesen akár Ön halmozta ezt fel, akár más. A lakók az általuk okozott károk megtérítésére törvény szerint kötelesek lennének, azonban ennek gyakorlati érvényesülése minimális sajnos. Ha a kiköltözésre és a károk megtérítésére nincs hajlandóság, akkor csak a bírósági út marad, ami költség és időigényes, így elsőnek a fenti birtokvédelmi elejárást javaslom. Célszerű ügyvédet felkeresni és egy felszólító levéllel indítva ismételten felmondani a lakáshasználatot és követelni a kiköltözést és az okozott károk megtérítését.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer