Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

W.J. 2010-05-09 21:53 [5304]
Tisztelt Online Jogász! Férjemtől több, mint 2 éve elváltam, házasságunk idején rengeteg hitelt halmoztzunk fel. A válás közös megegyezéssel történt, a hiteleket szóban elosztottuk, amit én azóta is rendszeresen fizetek. Két közös gyermekünket én nevelem, gyerektartást 2 éve nem fizet, bejelentett munkahelye nincs. A válás előtt, hogy lakásunkat el ne árverezzék, több ismerőstől kértem kölcsön, hogy az elmaradott lakáshitelt be tudjam fizetni (a lakás és a hitel is mindkettőnk nevén volt), ez a válási papíron le is van írva, ennek a rám eső részét már kifizettem, volt férjem még nem. A lakásunkra szocpolt vettünk fel, saját részemet visszautaltam a kincstárnak, volt férjem, egy épülő lakásba fektette be, de mivel hitelt nem kapott, nem tudta megvenni a lakást, elbukta a szocpol rá eső részét, erre is tőlem kapott kölcsön, természetesen ezt sem fizette még vissza, papír erről is van. Bíróságon már jártam az elmaradt gyerektartás miatt, de behajtani nem tudnak rajta semmit, mivel semmillyen ingóság, ingatlan nincs a nevén, bejelentett munkahelye nincsen. Két kérdésem lenne, egyik, mit tehetek még, hogy a tartozásait felém és ismerőseim felé behejthassam? A másik, a nagyobb aggodalmam, egy 2milló forintos hitel, amit ő fizet szóbeli megegyezés szerint a válás után, amiben én vagyok a kezes, vagy adóstárs. Mit tehetek, hogy erről a hitelről lekerüljön a nevem, illetve behajthatják-e rajtam, ha ő nem fizeti? Édesanyámék lakásának fele a nevemen van és van bejelentett munkahelyem is. Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelt Kérdező! Amennyiben a bírósági végrehajtás eredményre nem vezet az adós "vagyontalansága" miatt, úgy más törvényes lehetőséget nem látok a gyermektartásdíj és egyéb tartozások megtérülésére. Amennyiben tudomására jut, hogy a volt férje bármilyen vagyontárgyat szerez, úgy arra a jövőben a végrehajtási eljárás folytatható. A kölcsönszerződés tekintetében elmondható, hogy mint kezes, felel abban az esetben, ha maga az adós határidőben nem fizet, eeként a pénzintézet követelheti Öntől a tartozás kifizetését. Amennyiben a hitelfelvétel a házassági életközösségük fennállása alatt történt, úgy a megszerzett összeg is közös vagyonnak minősül, a tartozás is egyetemlegesen kötelezi Önöket. Célszerű lehet egy házassági közös vagyont megszüntető szerződést írniuk a férjével, amiben rendelkeznek arról, hogy melyik vagyontárgy kinek jut, illetve melyik tartozás kit, miként terhel. Ebben a már kifizetett hiteleket is részletezni kell. Ez a megállapodás a bankot ugyan nem köti, de jogi fellépésük esetén a bíróságtól lehet kérni, hogy állapítsa meg, hogy a férje tartozása Önt már nem terheli.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer