Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Jezek Márta 2008-01-28 11:22 [3405]
iTisztelt Cim 2006 nov. mondták ki a válásunkat, sajnos vagyonmegosztás nem volt, mert azt hittem megtudok egyezni osztrák állampolgárságu ferjemmel.2007 májusától probál az én ügyvédem egyezkedni az Ö ügyvédjével , de vagy nem válaszol vagy ireális értéket jelöl meg az ingóságoknál ,már 3 Millio értékben elvitt a háztól amikor én nem voltam itthon. A ház amiben 2007 májusáig együtt laktunk az én nevemen van ,6 millió volt az én ajándekba kapott részem a két millió pedig közös.Májusban a volt férjem Görögörszágban élettársi kapcsolatot letesitett, és ott kezdett vállakozást, tehát joggal gondoltam hogy vissza nem térés szándékával hagyta el az ingatlant minden mozgatható értékes ingoságot elvitt és a személyes dolgait is. Én ezekután gondoltam végre nem kell félnem Töle, lecseréltem a zárakat . "2007 október végén vissza akart jönni és én nem engedtem be,birtokháboritásért feljelentett a jegyzönél, aki avval az indokkal hogy elötte ott lakott, határozatot hozott hogy vissza kell engednem...Nem értem az egészet mivel Ö maga nyilatkozta hogy uj eletet kezdet és én töbször felajánlottam hogy az Ö részét bármiko ki fizetem,de nem akar egyezkedni csak huza az idöt . se bejelentve nincs se tartozkodási engedélye sincs, akkor mi alapján döntöttek igy.. Most biroságon kértük a határozat felfügesztésétde még erre se kaptunk választ, Én nagyon félek Töle mivel közölte velem hogy hepatitis C fertözött lehet mert az élettársa az , ezt is jo félév után mondta meg a lányomnak elöször nem is Nekem .. Eddig azt a tanácsot kaptam hogy nyugodtan adjam el a házat az Ö részét pedig beszámitjuk abba az értékbe ami már elvitt. Mit tudok tenni melyik megoldás a jó Tisztelettel Kürtösi Márta

Tisztelt Kürtösi Márta! Házasság felbontásakor - erre irányuló kereseti kérelem esetén - a bíróság dönt a közös vagyon megosztásáról, illetve az utolsó közös lakás használatáról. Közös megegyezés esetén elegendő az ingóságok felől dönteni, de a használat kérdésében ekkor is meg kell állapodni. Ha a házassági bontóperben a vagyon megosztására vonatkozóan nem került kereset előterjesztésre, úgy külön perben kérheti a közös vagyon megosztását. Teljes vagyonleltárt kell előterjesztenie, amiben valamennyi ingó- és ingatlan vagyonukat felsorolja, és közli a bírósággal, hogy mely tételek kerülnek Önhöz, melyek a volt férjéhez, ekként az értékek - illetve ha szükséges - az értékkiegyenlítés követhetővé válik. Amennyiben a volt férje elvitt ingóságokat, úgy azokat a vagyonleltárban a részére jutó dolgok között kell számba venni, azonban azt tudnia kell, hogy amennyiben a volt férje nem ismeri el, hogy ezeket a dolgokat elvitte, úgy azt magának kell bizonyítania, például tanúkkal, ami igen nehéz dolog. Az ingatlan használatára vonatkozóan szintén a bíróság előtt kellett volna kereseti kérelmet előterjeszteni, hogy házasságuk felbontása esetére Önt és gyermekét jogosítsa a kizárólagos használatra. Ez csak akkor maradhatott el, ha a házasságuk felbontásáról részítéletben döntött a bíróság, és a per tulajdonképpen még folyamatban van. Az ingatlan közös tulajdonukat képezi, és amíg használati megállapodás vagy ítélet nem születik, az ingatlant tulajdonképpen mindkét fél használhatja. Amennyiben ez elkülönülten nem megoldható, a per befejeztéig is kérheti ideiglenes intézkedéssel a bíróságtól, hogy az ingatlan kizárólagos használatára Önt jogosítsa fel. Az ingatlant papírforma szerint el tudja adni, hiszen az az Ön nevén van, és a beszámítás is működhet, azonban ha az elvitt ingóságokat nem tudja igazolni, az árat a férjének készpénzben kell kifizetnie. Az ingatlan esetén azonban a különvagyoni illetőséget is bizonyítania kell - tehát ha az ajándékot a házasság fennállása alatt kapta, hogy azt csak és kizárólag magának - és nem kettőjüknek - akarta az ajándékozó fél juttatni. Ellenkező esetben az ingatlan fele értéke illeti meg a volt férjét. Amennyiben az ingatlanba a volt férje visszaköltözött, az értékesítés gond lehet, ekként javaslom, hogy a bíróság előtt kérje ideiglenes intézkedés meghozatalát amíg a vagyonjogi kérdéseket nem rendezik.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett
dr.bago-ronai.ivett@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer