Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Simon Tamás 2008-04-05 16:24 [3580]
Tisztelt Online Jogász! Társasházi közgyűléssel kapcsolatosan van kérdésem. A bírói joggyakorlat szerint érvényes-e az a közgyűlési meghívó, ahol az első közgyűlési időpont után (annak határozatképtelensége esetén) negyedórával van kitűzve a második közgyűlési időpont? Érvényesek-e az így, ott meghozott határozatok? A közgyűlésről kötelező-e részletes jegyzőkönyvet vezetni (ki mit szólalt fel, mi volt a válasz, stb...) vagy elegendő egy előre elkészített formanyomtatvány kitölteni "jegyzőkönyv" gyanánt (mely még a felszólalók névsorát sem tartalmazza) és az a címe, hogy "Határozatok". Van-e olyan törvény, hogy 16 lakáson alul nem kötelező számvizsgáló bizottság megválasztása? Ha van, akkor miként ellenőrízhető a közös képviselő gazdálkodása amennyiben ebben ő nem együttműködő partner? Érdemes-e bíróságon megtámadni (az időpontkiírás és a jegyzőkönyv hiánya miatti indokkal) a közgyűlés és az ott hozott határozatok érvényességét? Üdvözlettel: S. Tamás

Tisztelt Simon Úr! A megismételt közgyűlés negyed órás követéssel való megtartása önmagában nem jogszabálysértő, viszont lényeges, hogy a megismételt közgyűlésen csak és kizárólag az eredeti közgyűlés meghívójában közölt napirendi pontok tekintetében lehet döntést hozni a megjelentek számára tekintet nélkül. Ez nem vonatkozik természetesen olyan ügyekre, amelyek kapcsén a társasházi törvény minősített többséget ír elő (pl. alapító okirat módosítása). Részletes jegyzőkönyv vezetését nem írja elő a törvény, a jogszabályban csak a jegyzőkönyv kifejezés szerepel. Más kérdés, hogy a jegyzőkönyvvezető és a közös képviselő, de a lakók hozzáállásától is függően nem árt, ha a lényeges felszólalások, vagy ellenvetések helyet kapnak a jegyzőkönyvben a határozatok és az azokra leadott szavazatok mellett. Olyan törvény van (társasházi tv.), amely a 25 lakásnál több lakásos házaknál kötelezően előírja a számvizsgáló bizottság létrehozását. Ebből következően az ennél kisebb házakban lehet, de nem kötelező ennek az ellenőrző szervnek a megválasztása. A közös képviselő minden évben köteles elszámolni a ház gazdálkodásával, a ház ennek elfogadása esetén ún. felmentvényt ad a közös képviselő részére. A közös képviselőt a közgyűlés, azaz a lakós közössége akár időközben is elszámoltathatja, javaslom, hogy tegyék meg ezt a soron következő közgyűlésen, vagy írjanak ki ennek kapcsán rendkívüli közgyűlést, amelyhez legalább a lakók 1/10-ének a támogatása kell. Ha Önök érdemesnek tartják megtámadni a hozott határozatokat, akkor a közgyűlés nem megfelelő összehívására hivatkozva van lehetőség a döntések érvénytelenítésére.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs
drnyulbalazs@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer