Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Házi Józsefné 2008-04-23 11:26 [3603]
Tisztelt Online Jogász! Pedagógus vagyok egy kis faluban. Az önkormányzat tulajdonában lévő szolgálati lakásban lakom. A tul. önk. anyagi nehézségei miatt értékesíteni kívánja a szol. lakásokat. 2 lakás üres, ezeket versenytárgyalás útján kívánja értékesíteni. A 2 lakottat pedig meghirdetéssel, ami elmondásuk szerint azt jelenti, hogy a beérkezett árajánlatok legmagasabbikát közlik velem, ha én ennyiért hajlandó vagyok megvenni, enyém a lakás. Ha nem, eladják a fejem felől az ingatlant. Kérdésem, van-e a lakástörvényben számomra kedvezőbb lehetőség? Pl. meghirdetés nélkül részemre felajánlhatja-e az önkormányzat megvételre az ingatlant? Meghirdetés vagy versenytárgyalás nélkül? Ha igen, milyen jogszabályra hivatkozhatom? Várom válaszát! Köszönettel: Házi Jné

Kedves Kérdező! Az Önkormányzat a legmagasabb árat szeretné kapni az ingatlanért, ezért hirdeti meg azok eladását, ami törvényi kötelezettsége is, mivel a köz vagyonával gazdálkodik. Önt azonban, mint - feltételezhetően - a lakás bérlőjét elővételi jog illeti meg. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a harmadik fél vevő által kínált árat Ön is megfizeti, akkor Ön köthet szerződést a lakásra. Ezzel összefüggésben mint bérlőnek vannak törvény biztosította lehetőségei amelyek a Lakástörvény 50, 53.§-ai szabályoznak: Annak a bérlőnek a lakását, aki nyugdíjas vagy rendszeres szociális ellátásban részesül, és az elővásárlási jogával nem él, a szerződésének fennállásáig harmadik személy részére csak a bérlő írásbeli hozzájárulásával lehet elidegeníteni. Ha a lakást az arra jogosult vásárolja meg, részére - kérelmére - legalább tizenöt évi részletfizetési kedvezményt kell adni. Ha a jogosult kéri, a szerződés megkötésekor a megállapított vételár legfeljebb húsz százalékának egy összegben való megfizetése köthető ki. Az első vételárrészlet befizetése után fennmaradó hátralékra a havonta fizetendő részleteket egyenlő mértékben kell megállapítani. A vételár egy összegben való megfizetése, vagy az előírtnál rövidebb törlesztési idő vállalása esetén a vevőt árengedmény, illetőleg a vételárhátralékból engedmény illeti meg. Az eladó a szerződés megkötésekor a vételárhátralékra kamatot köthet ki. Javaslom, hogy a fentiek ismeretében próbálja meg az Önkormányzattal az alkut a vételárra vonatkozóan.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs
drnyulbalazs@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer