Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Kovács Dezső 2008-07-14 17:43 [3774]
Jnk. Munkajogi kérdésem a következő: egy korábban szakácsként dolgozó alkalmazottunk gerincműtéte után 50 % keresőképtelenséget állapított meg a bizottság. A táppénzes időszak után az üzemorvos takarítónői állás betöltésére tett javaslatot. Annak ellenére, hogy ez státusz betöltött, felkínáltunk a munkavállalónknak egy napi 4 órás takarítónői állást. Ezt Ő nem fogadta el. A munkahelyérő azonnal orvoshoz ment, majd másnaptól ismét táppénzre. Azóta többször hívott telefonon, hogy a jövő héttől ő ki iratja magát, és azonnal mondjunk fel neki, mert Ő nem akar felmondani, mert akkor nem lenne jogosult a munkanélküli segélyre. A leírtak alapján az a kérdésem, hogy fel kell e mondanunk az alkalmazottunknak, és ezzel vállalni a felmentési - és a felmondási időre járó költségeket, vagy a munkavállalónak kell megtennie a következő lépést

Tisztelt Kérdező! A munkáltató a megváltozott munkaképességű dolgozót állapotának megfelelő munkakörben köteles tovább foglalkoztatni. Amennyiben a munkavállalóval hivatalosan, igazolható módon közölték, hogy a továbbiakban más, az állapotának megfelelő munkakörben miként foglalkoztatják tovább, kötelezettségüknek eleget tettek. A felajánlott munkakörnek a munkavállaló állapotán túlmenően képzettségének, és korának is megfelelő munkakörnek kell lennie. Amennyiben a munkavállaló jogszabályi kötelezettségének nem tesz eleget, és munkavégzésre nem jelenik meg a munkahelyén, és távolmaradását nem indokolja, az rendkívüli felmondási ok lehet, és ebben az esetben a munkavállalónak sem végkielégítést, sem a felmentési időre járó díjat nem kell kifizetni. Ebben az esetben a munkavállaló álláskeresési járulékra nem lesz jogosult. Amennyiben "békésebb" megoldást kívánnak, de a továbbiakban nem kívánnak fizetni a munkavállalónak, szüntessék meg a munkaviszonyt közös megegyezéssel, akként, hogy azonnali hatállyam megszüntetik a munkaviszonyt. Így a munkaválló is jogosult lehet járulékra, és Önöknek sem kell végkielégítést, stb. fizetni.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett
dr.bago-ronai.ivett@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer