Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

anonimus 2008-12-12 10:43 [4767]
Tisztelt Cím! A következő ügyben kérném a segitségüket. 10 év házasság után megtudtam,kiderült,hogy a kedvesem végig-a házasságunk teljes idelye alatt- hütlen volt hozzám.Agyba -főbe csalt engem.Ezt bizonyítani tudom,nem vádaskodásról van szó.Persze én erröl mindvégig semmit sem tudtam.Vakon bíztam benne.Hiba volt.Óriási hiba.Most a "vagyonosztozkodás "csodás pillanatait élem át,mivel válok.Válóok:hütlenség. Mindezt azért írtam le mert a kérdésem a következő : A házasságunk alatt szerzett KÖZÖS "vagyonból"az ilyenkor szokásos 50-50% elosztás a mérvadó vagy a törvény lehetőséget biztosít a sértett fél számára egy másfajta,ettől eltérő közös vagyonmegosztást? Mondanom sem kell mit szeretnék adni az "Édesnek",amit feltétlenül muszály, nem pedig a történtek fényében még a közösen szerzett "vagyon"felét is. Le kell nyelnem ezt a békát is vagy a törvény valamelyest a segítségemre lehet?A másik fél előtt még nem tártam fel hogy mindent tudok az elmúl 10 évről így most ő az 50-50% elosztást akarja kivitelezni.Mondván ez neki jár.Ténylek jár mindez neki ,vagy... Válaszát elöre is köszönöm!

Kedves Kérdező ! A házasság felbontásakor vagyonmegosztás szempontjából az indoknak és a házasság megromlásáért való felelősségnek nincs jelentősége. Az az irányadó, hogy mi tartozik a közös-, külön vagyonba. Ami közös vagyon tárgya azt fele-fele arányban kell megosztani, függetlenül attól, hogy a szerzéséhez ki mennyiben járult hozzá. A vagyont a házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény rendelkezése szerint kell megosztani, ettől eltérni nem lehet. Tehát a házastársa hűtlensége miatt nem lehet pl. 30-70 %-os megosztást alkalmazni, a bíróság ezzel nem foglakozik. Közös vagyon: 27. § (1) A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik. Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit. Közös vagyon továbbá a feltalálót, újítót, a szerzőt és más szellemi alkotást létrehozó személyt a házassági életközösség fennállása alatt megillető esedékes díj. Külön vagyon: 28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik: a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy, b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy, c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy, d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy. (2) Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer