Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

M. Judit 2009-01-08 20:47 [4800]
Tisztelt Online jogász! Volt élettársam vásárolt egy autót , melyhez a CiB Credit banktól vett fel kölcsönt. Németországban dolgozik Magyar cégnél. Én a hitelnél készfizető kezes vagyok. Miután az autóval kiment Németországba, egy sms-be közölte, hogy többet nem jön haza hozzánk.(13 év kapcsolat után) Az autót egy darabig fizette, majd miután elmaradt a befizetéssel a bank az autót lefoglalta, de ez nem fedezte a tartozást. Kaptam egy levelet a banktól, hogy a fennálló tartozás 2.076.416 Ft késedelmi kamat, melyet én mint kezes fizessek be mert jogi utra adják az ügyet. A volt párommal a kapcsolatot felvenni nem tudom, mert az sms óta nem jelentkezett, telefonon nem érhető el. Szomszéd városban van a szüleinél a bejelentett lakcíme, de ők semmiféle elérhetőséget nem adnak. Pár hónapja érdeklődtem, és még mindig Németországban a Magyar cégnél dolgozik, jó keresettel.Sajnos én időközben munkanélküli lettem, szociális segélyt kapok, két gyermeket tartok el. Házam, ingatlanjaim vannak és attól félek a bank tőlem fogja az ingatlant lefoglalni, mível keresetem jelenleg nincs. A kérdésem az lenne, hogy mi az eljárás menete? Mivel a volt élettársam munkahellyel, fizetéssel rendelkezik ezért először tőle kezdik el vonni a tartozást, vagy egyből az én házamat foglalják le? A bank által felajánlott részletfizetéssel élni nem tudok, mert a szociális segélyből 3-an épp hogy csak megélünk. 8 napos határídőt adtak mielött jogi utra kerül az ügy. Válaszát előre is köszönöm!

Kedves Kérdező ! A készfizető kezesség a kezesre nézve rosszabb az egyszerű kezességnél, mivel ebben az esetben nem illeti meg ún. sortartási kifogás. Nem követelheti tehát a banktól,mint jogosulttól, hogy először a férjén hajtsák be a tartozást. Készfizető kezesség csak akkor áll fenn, ha ebben kifejezetten megállapodtak, ezt vállalt. A banknak joga van Öntől kérni a az adósságot, ezt követően azonban Ön kötelezheti a férjét a tartozása megfizetésére, ha jó állása van, akkor remélhetőleg be is tudja hajtani. Kifizetés tehát nem azt jelenti, hogy adósságot Önnek kell viselni, a férjét jogi úton kötelezheti a megfizetésre. Amennyiben Önként nem fizet, végrehajtásra adja a bank a követelést, amelynek során végrehajtás alá vonhatják a munkabérét, ingóságát, ingatlanát.A szoc. segély a végrehajtás alól mentes járandóság.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer