Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Nagy Írisz 2009-09-11 22:09 [5088]
Tisztelt Jogi Tanácsadó! Két dologgal kapcsolatban fordulok Önhöz! A volt élettársamnak van egy ingatlana 50% tulajdonjoggal, a másik 50% a komaasszonyomé. Nekem a lakásban nincs tulajdonjogom. Kb. 2 éve felvett egy személyi hitelt, amit csak egy ideig törleszthetett, kb. 500.000 ft-ot. A bank megbízott egy behajtó társaságot, akitől részletfizetést kértem, most derült ki, hogy abból semmit nem fizetett be. A héten kapott a címére egy bírósági levelet, amin fizetési meghagyás iránti kérelmet nyújtott be a behajtótársaság. A páromtól két gyermekem született, jelenleg tgyás-on vagyok, viszont mi időközben különváltunk a folyamatos családi problémák miatt. Ő külföldön dolgozik vállalkozóként. Mivel az év 90%-ban ő külföldön tartózkodik megállapodtunk abban, hogy én itt maradok a lakásban a gyerekkel. A gyerekek és én, mint családtag vagyunk ide bejelentve. Viszont az egész lakást én és a családom rendeztük be. A kérdésem a következő: Ha a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik a végrehajtók ilyenkor lakásra jönnek és visznek amit tudnak, tehát elvihetik az én tárgyaimat is. Milyen gyorsan zajlik le ilyenkor egy végrehajtás? Valamint van egy ingatlan, családi ház, amit édesapánk halála után örököltünk hárman testvérek és anyukám, akinek haszonélvezeti joga is van. A testvérem összetörte az új autóját, amit személyi hitelekből javítatott meg. A hiteleket nem fizette, az egyik már letiltja a jövedelmét,a többi mivel nem fér hozzá a számlájához fizetési meghagyási kérelmet terjesztett elő. A kérdésem, hogy mivel az ingatlanban több tulajdonos van, egyébként ide van bejelentve de már nem itt él egy ideje, hanem a barátnőjénél, tehát a jogerőre emelkedés után van nekünk is félni valónk az ingatlanban elhelyezkedő vagyontárgyakat illetően, illetve az ingatlan terhelhetősége szempontjából. Itt hozzá kell tennem, hogy az egyik tulajdonos még kiskorú 16 éves. Ha részletfizetési lehetőséggel kíván élni, ilyenkor ki felé kell a részletfizetési kérelmet benyújtani? Válaszát előre is köszönöm.

Kedves Kérdező! Ha a fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható lesz, akkor a hitelező itt a behajtó társaság) a végrehajtó útján első körben az adós jövedelméből, egyéb pénzbeli járandóságából keres kielégítést, ha ez nem vezet eredményre, akkor jönnek az esetleges ingóságok, majd az ingatlan vagyon. Ha a végrehajtó az Ön ingóságait is tiltakozása ellenére lefoglalná, akkor ún. végrehajtási kifogással élhet ez ellen, előadva és lehetőség szerint bizonyítva (pl. tanúk), hogy az ingóságokhoz az adósnak semmi köze. A fizetési meghagyás után pár hónap (ez akár 2 is lehet gyors esetben), mire a végrehajtó megjelenik. A végrehajtási eljárásban is mód van részletfizetés kezdeményezésére, a hitelezővel ilyenkor is meg lehet egyezni, ha az hajlandó rá, a részletfizetési kérelmet a végrehajtónál lehet előterjeszteni, de közvetlenül megkereshető a hitelező is. Második kérdésére az előbbiekben is benne van a válasz, ha van végrehajtható vagyona az adósnak, akkor az „veszélyben” van. Ha nem az övé az ingóság és ezt tudják igazolni, akkor az nem foglalható le. Az ingatlanrészt a végrehajtó megterhelheti, elárvereztetheti, ez a többi tulajdonost ebből a szempontból nem érinti.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer