Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Simon Anita 2009-10-26 20:48 [5119]
Tisztelt Online jogász! A problémám a következő. 2 hetet dolgoztam Németországban, egy itthoni Kft.-vel kötöttem szerződést, és kiküldetés címen dolgoztam kint. Egy éves szerződésről lett volna szó, de az embertelen munkahelyi körülmények miatt felmondtam, a kért 2hét felmondási időt letöltöttem, és önköltségen hazautaztam, mivel a munkáltató azt mondta, hogy 24órán belül hagyjam el a szállást. A fizetést még nem kaptam meg, se az itthoni bért,sem a kiküldetési díjat. A kiküldetési szerződésben nem szerepel konkrét összeg, csak annyi, hogy a külföldi kiküldetés idejére a munkavállalót teljesítményének 50%-os arányában munkabér illeti meg. Nem tudom,hogy van e értelme bíróságra vinni az ügyet, ebben kérnék tanácsot, hogy ilyenkor mit lehet tenni, hogy lehet elérni hogy kifizessenek, és az is érdekelne,hogy megteheti e a munkáltató, hogy kiköltöztet a szállásról, és nem téríti a hazautat? Válaszát előre is köszönöm Simon Anita

Kedves Kérdező ! A munkaszerződést magyar céggel , magyar szabályok alapján kötötte, így a belföldi jog érvényes Önre, ebben az esetben az Munka Törvénykönyve és a Polgári Perrendtartásról szóló törvény. A ki nem fizetett munkabért jogi úton fizetési meghagyással követelheti munkáltatójától, mivel a hatályos szabályok szerint 1 millió forint alatti követelés fizetési meghagyással érvényesíthető. Mivel munkajogi eljárásról van szó, illetékfeljegyzési jog illeti meg, vagyis a fizetési meghagyáson illetéket nem kell leróni, az eljárás végén állapítja meg a bíróság az illetéket és pernyertességre tekintettel azt, hogy ki viseli. A fizetési meghagyásos eljárás peren kívüli eljárás, a munkáltató ellentmondása esetén alakul át perré. A munkáltatónak a fizetés meghagyás kézhezvételét követő 15 napon belül van lehetősége ellentmondani, ha nem teszi, a bíróság a meghagyást jogerősíti. A jogerős fizetési meghagyással tud inkasszálni, majd ha ez nem vezet eredményre végrehajtást indítani. Nem írta mekkora összegről van szó, de mivel illetéket nem kell leróni, ha ellentmondás van még mindig meggondolhatja akar e pert indítani, így kis összegnél is érdemes benyújtani. A fontos az, hogy bizonyítni tudja hogy munkaviszonyban állt a kötelezettel, mennyi volt a bére, mennyivel tartozik, a tartozást nem fizették ki.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer