Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Hajzer Krisztina 2009-10-26 20:52 [5127]
Tisztelt Ügyvéd úr/Ügyvédnő! Az eredeti válóperi megegyezésben a gyermekeim apja a mindenkori jövedelme 30%-át fizeti, átutalással, két gyermek után. Ez a határozat 2005. évi. Közben az én anyagi helyzetemben romlás következett be, így közösen megállapodtunk abban, hogy ezt felemeljük 40%-ra, minden jövedelemből. Erről egy egyeszséget írtunk, egymás között, de nem ügyvéd előtt, hanem csak két tanuval. Most tudtam meg, hogy a gyermekeim apjának van másodállása is, jövedelme sokszorosa az enyémnek, de ő a másodállásból nem fizeti a 40%-ot. Kérdésem: a közös megállapodásunk alapján lehet-e végrehajtást kérni a másodállásból származó 40%-ra? Jövedelmi viszonyok: az ő nyugdíja netto 211.000 ft, az én netto bérem 96.000.- ft, és nekem nincsen egyéb jövedelmem, csak a családi pótlék. Ő most 85.000.- ft tartásdíjat fizet. Érdemes-e, megéri-e, hozzá lehet-e jutni ehhez a pénzhez? ha végrehajtást kérek, az nekem milyen hátrányokkal járhat? lehet, hogy a kettőnk közötti, tanuk előtt aláírt megállapdás nem elég, vagy nem érvényes? Ezekre a kérdésekre várom szíves válaszát. Köszönettel: Krisztina

Tisztelt Kérdező! A családjogi törvény (1952. évi IV.) 69/B. §-a szerint A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt. Tehát az Önök között létrejött megállapodás szabályszerű a tartásdíj rendezésére, megegyezés hiányában, vagyis, ha az apa nem egyezik bele a másodállásból származó jövedelmének tartásdíj alá vonásába, bírósághoz fordulhat.A 69/C. § szerint : a tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg. A tartásdíj összegének megváltoztatása céljából bírósághoz fordulhat. Érdemes "harcba szállni" az összegért, bár tudnia kell, hogy az eljárás elhúzódhat, pláne, ha végrehajtásra is sor kerül. A végrehajtási eljárás egyetlen hátránya az Ön szempontjából az idő tényező lehet.

tisztelettel:
Dr. Lóczi Boglárka



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer